Cbr 600
Street Fighter. Erittäin hyvä moottoripyörä. Todistettu reaktio ja voima.
Tori | 21.10.2023 | AsikkalaStreet Fighter. Erittäin hyvä moottoripyörä. Todistettu reaktio ja voima.
Tori | 21.10.2023 | AsikkalaTekniikka toimii ja sen puolesta vaikka ajoon valmis. Takahäkki mallia itse tehty ja kaipaa pakkelia ja maalia , myös tankki ym maalattu huonosti tankinkorkki puuttuu ja varmasti löytyy muutakin siistimistä.Eli tästä alkukevään pieni muotoinen projekti ja on A2 en tiedä onko kuristuksia paikallaan, hintakin on edullinen ja valmiiksi tingitty ei varailla eikä kuljeta.
Tori | 15.03.2024 | Tohmajärvimyynnissä kuvien mukainen honda. ulkoisesti todella rujo, mutta tekniikaltaan täysin soiva laite. vaihdettu mekaaninen nokkaketjunkiristin, ja joku koson mittari. paperit löytyy ja saa liikenteeseen kun laittaa valot kiinni yms. tämän talven ajetut pulttirenkaat alla, ei juurikaan kuluneet. parhaiten tavoittaa tekstiviestillä. 0404161377
Tori | 16.02.2024 | JoutsaNyt myynnissä komea ja siistikuntoinen Honda CBR 600F. - Alkuperäinen ohjekirja - Renkaat hiljattain vaihdettu - Keskituki - Lukittava kovakantinen laukku mukaan - Säilytetty lämpimässä tallissa
Nettimoto | 15.05.2021 | HelsinkiMyyntiin teknisesti kunnossa oleva ja ulkoisesti melko alkuperäisen näköinen Honda CBR VM.1992. Katesarja laitettu jossakin vaiheessa, tässä jonkin verran naarmua ja kulumaa läheltä katsottaessa. Yleisilmeeltään kuitenkin ihan asiallinen. Kulutusosat ok kunnossa, ei tarvitse heti alkukesästä jarruja tai renkaita vaihdella. Tulpat vaihdettu 2/24. Lazerin k1 putki, suutinsarjaa, jännitteensäätimelle tehty jäähdytin ettei kärähdä helteelläkään. Löytyy käsikirjaa, huoltomanuaalia, varaosia, penkityspaperit. Tästä mopon hinnalla räväkkä Honda alle heti alkukesän ajoihin.
Tori | 11.03.2024 | JuukaHaikein mielin honda myyntiin muuttuneiden suunnitelmien vuoksi. Renkaina toimii michelin pilot road 4, renkailla ajaa vielä ensi kesän. Öljyt, jarrunesteet, etujarrupalat, takajarrupalat ja takalevy sekä etupään stefat vaihdettu keväällä. Pyörä ei ole uusi, joten käytönjälkiä löytyy hieman. Vetoja on kuten kuuluu, ei ole minun käytössäni nikotellut koskaan. Edellinen omistaja asentanut pyörään vaihdenäytön sekä 12v usb-ulosotto. Tori ei suostunut lataamaan videota joten tässä linkki; https://youtube.com/shorts/fxZN6enj-Z4
Tori | 22.11.2023 | JärvenpääYhteydenotot, kyselyt ja muut kaupankäyntiin liittyvät asiat soittamalla. Ei vaihtoa, vain suora myynti. Pyörä on A-kortilla ajettava. Hyvällä hoidolla ollut, pitkäaikainen ja luotettava kumppani myyntiin. Pyörä on ollut minulla yli 11-vuotta, mutta nyt olen luopumassa siitä vähäisten ajojen vuoksi. Varusteita: - VANCE&HINES SS2R kokoputkisto hiilikuituvaimentimella - Savunvärinen pleksi - Mustat minivilkut savunvärisellä linssillä edessä ja takana - Mustat säädettävät kytkin ja jarrukahvat - Mustat tankopainot valkoisella RR tekstillä - Ariete Harri`s keltaiset RR tupit - Tankinsuoja hiilikuitu - T-palan suoja hiilikuitu - Valkoiset vanneteipit - Valkoiset led parkit etu-umpioissa - Säädettävä kaasukädenlepuuttaja (mekaaninen vakionopeudensäädin) - Ym. Viimeisimmät huollot: Huhtikuu 2022, huollon jälkeen ollut tallissa peitteen alla, välillä akkua ladattu ja konetta käytetty lämpimäksi. - Moottoriöljyt + suodatin - Jäähdytinnesteet - Jarrunesteet eteen ja taakse - Uusi akku Tammikuu 2020, 79tkm - Keulahuolto: Puhdistus, öljyt, stefat, pölysuojat - Moottoriöljyt + suodatin Talvi 2018-2019, 75tkm - Moottorin alakerran vaihto (toimiva alakerta purkupyörästä). Vanhasta moottorista puretut osat ovat tallessa ja ne saa mukaan. - Tarvittavat tiivisteet (kaikki pinnat jotka olivat auki) - Venttiilien säätö - Uudet tulpat - Jäähdytinnesteet - Moottoriöljyt + suodatin - Startti huollettu - Ym. Lisäksi kulutusosat, eli ketjut, rattaat, renkaat, jarrulevyt ja jarrupalat ovat mielestäni hyvässä kunnossa. Pyörä alunperin 600F PC25, katemuutokset sekä erikoismaalaukset ovat tehty edellisten omistajien aikana.
Tori | 01.07.2023 | LietoVanha uusiksi rakenneltu ja maalailtu cebari myyntin. Tankki ja lokari maalattu st Focuksen helmiäisoranssilla. Syyläri uusittu (kuvassa vanha) ja paljon muuta uutta piste osaa mm. Kahvat, akku, kilpi yms. - Jatkettu swingi -Ktm maski -Leikelty etuloksu -Ite tehty perä ja nahkapenkki -Hyvät ketjut ia rattaat vaihdettu 04/23 -Hyvät renkaat -öljyt ja suodatin vaihdettu 04/23 Kun kone käy kuumaksi niin syyläri ihan vähän alkaa hikoilla korjaus maksaa 80 asia juuri tarkistettu Suomen Jäähdytin Palvelusta vantaalta
Tori | 27.03.2023 | VantaaEli kuvanmukainen kaaduttu moottori kaupan. Startti ja nokkaketjun kiristin puuttuu. Staattorin puolelta kaaduttu ja sieltä ottanut osumaa niin kuin kuvissa näkyy. Lohko halki, mutta pyörii hienosti eikä oikeastaan ylimääräisiä ääniä kuulu. Video tästä löytyy. Pyörän mittarissa oli noin 96 000km. 70eur koko kone Keravalta noudettuna. Nopein vie!
Tori | 02.01.2024 | Tuusula