Suositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Chevrolet Fleetside 454 SS
Alkuperäinen 454SS pickup mittarilukema maileina, alkuperäistä osaa on kadonnut vuosien varrella aikaisempien omistajien toimesta Orkkis vanteita, sumareita yms ei ole Orkkis penkit ja keskikonsoli löytyy on verhoiltavana tällä hetkellä ja tulevat auton mukana (EN myy erikseen)
Nettiauto | 25.07.2022 | TuusulaKoottava auto, 1970 Chevrolet Chevelle SS 454
Revell koottava auto, 1970 Chevelle 3 n 1. Ostettu parikymmentä vuotta sitten. Uusi, kokoamaton.Nouto Mikkelistä tai toimitus Postin lähimpään pakettiautomaattiin. Hinta toimitettuna +6 euroa.Maksutavat toimitusvaihtoehdolla Mobilepay ja tilisiirto. Paketti lähtee matkaan, kun maksu näkyy tililläni.rakennussarja, revell-monogram, gm, general motors, big block, jenkki, v8
Tori | 14.12.2023 | MikkeliChevrolet Fleetside
Oman aikakautensa tehokkaimpia pickuppeja. Chevrolet toi markkinoilla vuonna 1990, isolohkoisen sporttipickupin 454 SS, tämä yksilö on ensimmäisen vuoden helmiä. Auton historia tiedossa koko auton ajalta ja auto on ollut uudesta lähtien vain harrastajien käytössä ja autolla on ajettu vain kauniina aurinkoisena päivänä. Mittarilukema on tosiaan vain vaivaiset 18440 mailia, eli noin 29700,0 kilometriä. Uuden 454 SS:n ostajalle vuonna 1990 homma oli tehty hyvin helpoksi, autoa sai vain mustalla ulkovärillä ja punaisella sisustalla. Ohjaamo oli aina lyhyt, lava oli aina lyhyt ja vetotapa oli kaikissa yksilöissä takaveto. Moottorina oli 454-kuutiotuumainen V8-moottori ja vaihteistona oli 3-vaihteinen automaattivaihteisto. Suorituskyky oli myös 90-luvulle kohtuullinen, 0-60 mailin nopeuteen auto suoriutui 7,2 sekunnissa ja varttimailikin sujui alle 16 sekunttiin. Auto on ollut ensimmäisellä omistajalla Yhdysvalloissa 1990 - 2006, jonka aikana autoon on kerääntynyt suurin osa ajetuista maileista, auto on ollut 2006 ajettu noin 15tml, kun auto on myyty Yhdysvalloista, Isoon-Britanniaan seuraavalla omistajalle. Isossa-Britannissa auto oli harrastajan hallussa 2006 vuoden lopulta, aina vuoteen 2011 alkuvuoteen, jonka jälkeen auto rantautui Suomeen. Suomeen tullessa autolla oli ajettu vain vaivaiset 16tml, ensimmäinen omistaja Suomessa omisti auton vuodesta 2011 - 2021, jonka aikana autolla ajeltiin muutamina kauniina päivinä, pari sataa mailia lisää. Viimeisimmälle omistajalle auto siirtyi kesäkuussa 2021, jonka toimesta auto myös museokatsastettiin 08/2021 ja hän on nauttinut kyseisestä helmestä siitä lähtien muutaman tuhat mailia, ja auton kokonais ajomäärä on vasta 18440 mailia. Varustelu 454 SS-mallissa on omaan ikäpolveensa kattava: - Lukkoperä, 3.73-välityksellä - Ohjaus- ja Jarrutehostin - Levyjarrut edessä ja rumpujarrut takana - Vakionopeudensäädin - Sähköikkunat - Ilmastointi - Perfomance Handling package (Perfomance ajettavuus paketti) - Sport Appearance package (Sport ulkopaketti) - Etu-akselin kallistuksen vakaaja - Sumuvalot edessä - Keskuslukitus - Avattava takaikkunat + takaikkunan lämmitys - Irroitettava Takalauta - Lukittava bensatankin korkki - Alkuperäinen Windowsticker laminoituna - Museokatsastettu! - Seuraava katsastus 08/2025! - Alkuperäiskuntoinen! Ei entisöity! Kysy vaihto/rahoitus! www.gt-auto.fi / Katsothan auton kaikki myyntikuvat nettisivuiltamme! Ilmastointi: Manuaalinen, Keskuslukitus: Avaimella, Kevytmetallivanteet, Ohjaustehostin, Radio, Vakionopeudensäädin: Perinteinen, Urheiluistuimet, Urheilullinen alusta
Tori | 07.12.2023 | Hiekkamäentie 5Chevrolet Corvette
Tästä kesän rientoihin harvinaista herkkua oikealla vuosimallilla ja halutulla manuaalilla. 454 koneena on toki oma herkkunsa sekin. Edellisten omistajien toimesta jonkun verran rakenneltu ja alkuperäisyys täten hieman hämärtynyt. Autoon uusittu (edellisen omistajan mukaan, mutta pitkälti todennettu): -kattoverhoilu (vinyyli), katon runko puhallettu ja maalattu, katossa myös uudet tiivisteet -penkit verhoilutettu uudestaan ja rungot maalattu -edessä alusta puhallettu ja maalattu, uusittu kaikki puslat ja pallot, kaikki kuluvat osat. -kaikki jarrusatulat kunnostettu uusilla kumeilla ja maalattu. -vanteet puhallettu ja maalattu, uudet renkaat (255/60-15). -syyläri ja vesipumppu uusittu (alu), myös kaikki letkut. -jakopää uusittu, (kaksi rivinen) -kaasarin korj. sarja -kytkinpaketti uusittu -ohj.teh letkut uusittu (made in USA) -lattiaverhous uusittu -etu kilven kävyt uusittu, samoin taakse kilven kehys -laturi ja startti huollettu/kunnostettu, mutta tällä hetkellä ei lataa -kaukosäätöinen keskuslukitus. - Äänentoisto: Pioneer dvd 7 (erittäin out of date), Jbl ms-8 digitaalinen signaaliprosessori (dsp), jbl slim 10 basso +jbl vahvistin, erillissarjana jbl power mideillä. - Akku uusittu 03/23 Autossa on alkuperäisestä 350:stä poiketen 454 moottori. Sen alkuperästä ei ole tarkempaa tietoa. Ajettu nyt säiden sallitessa jonkun verran ja käy ja kukkuu tämän ikäiseksi ihan hyvin. Kone hörähtää kerta laakista ja ottaa hyvin kierroksia, ei savuta ylimääräisiä eikä vuoda. Laatikko toimii napakasti ja auto rullaa hyvin. Veikkaisin maalausta n. 10v vanhaksi ja siinä pohjat on ehkä tehty vähän huonosti. Lohkeamia ja säröjä on siellä täällä. Menee tämän kesän tälläisenäkin, mutta on oiva projektintynkä ensi talveksi. Toki jos on nopea, kerkiää fiksaa vielä ennen ensimmäisiä cruisinkeja. Täksi kesäksi korjaisin seuraavaa: - ikkunoiden ja ovien tiiviisteet (ovat alkuperäiset, ihan korput) - Ikkunoiden ohjurit/rullat, että liikkuvat siististi paikoilleen (rättikattoa vasten). Nyt ylös nostettaessa ajavat vähän eri kohdille joka kerta. Toki jonkun sortin tyyppivikakin. - tehokkaammat äänenvaimentimet. Nykyiset ovat läpipöntöt olemattomalla vaimennuksella eli meteli on helvetillinen. Toki jos tykkää, niin ei tarvi tehdä mitään. - sisäflekti ei toimi - lataus kuntoon - turvavyöt Mittarilukema maileina. Näitä harvoin tarjolla, varsinkaan tässä hintaluokassa. Nappaa tästä itsellesi klassikko! Voin lähettää videon whatsappiin pyydettäessä. Vaihto mahdollinen johonkin (ei välttämättä amerikkalaiseen) klassikkoavoon.
Tori | 02.04.2023 | Helsinki