Sierra mk1 hatchback 5ovi ovipahvit ok kunnossa. Kuskin ovipahvi vähä huonompi. Kaikki 55e. En lähetä.
Tori | 04.07.2026 | Vantaa Ilmianna ylläpidolleSuositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Ford sierra rs vanteet
Lisätiedot Hyväkuntoiset rs vanteet, päällä hyvät mutta vanhat pinnoitetut renkaat.uudet holkkimutterit mukaan Vain nouto
Tori | 06.09.2023 | KotkaFord Sierra Cosworth vanteet 15
Lisätiedot Siitä tee-se-itse Cosworthin vanteet, kuvista näkee että vaatii oikomista ja muutakin työtä.Myydään siis täysin kunnostettaviksi ja koko sarja kerralla, ei keskikuppeja. Renkaille en laske arvoa. Nollaneljäviis1376303
Tori | 19.11.2023 | AkaaFord Sierra
Myyntiin juuri leimattu Ruisku dohc Sierra +Vuosi leimaa 02/24 +Sisusta siistikuntoinen(Likainen vain tällähetkellä) +Uusi tarvike katalysaattori +Uudet tukivarret edessä +Suht hyvällä huoltokirjalla +Ajettu vain 258tkm +Kori yllättävän hyvä kuntonen +Pohja kova +Humppavehkeitä päivitelty(kajarit, bt soitin ja 10 subbari) +Ajonesto/varashälytin(Erillisellä kytkimellä) +Ralliratti +Aidot talmun sumuvalot/huomiovalot +Vakaajassa uretaani puslat, mukaan vanhat tukivarret joissa kanssa uretaanipuslat jos haluaa ne vaihtaa uusiin varsiin +3x avaimet +Tekniikka pelaa hyvin +Hyvä akku 72ah +Tuulilasi uusittu vuosi sitten +-Itse tehty cosworth look spoileri +-Kemppi perä mukaan, leimalle vaihdettu avoperä -Yhdet renkaat(Kuvien vanteet ja päällä nypityt nastat) -Pitkät valot ei toimi, ei ole kerennyt tutkimaan lakkas toimimasta kuin lisävalot irroitin(oli kytketynä suoran sulakepesään) -Uudet maalit tarvisi päälle, maalipinta todella karussa kunnossa -Kuskin ikkuna kiskoilta irti ei voi avata kuin ~1cm verran muuten vääntää vinoon -Putki vuotaa laipasta auton alta vähän -Repsika takapyöränlaakerissa pientä klappia (vaikka on uusi jolla ajettu 400km) mukaan toinen laakeripukki missä pitäisi olla ehjä laakeri (Kaupasta toki uusi laakeri 32e ja nopea vaihtaa kun on irto laakeripukki valmiiksi) Hinta rupeaa nousemaan sitä mukaan kun kerkiän vikoja korjailemaan! Whatsapinkautta voi kysellä autosta lisää. Vaihdossa vain raha.
Tori | 14.02.2023 | TampereFord Sierra
Siitä seuraavalle hyvä ja jo harvinaisempi S-mallin farmari Sierra kokeilumielessä myyntiin. Auto on todella hyvä ajaa ei turhia vetele. Lähtee kelillä kun kelillä käymään ilman ongelmia. Tekniikkakin pelaa ilman ongelmia nesteet pysyy omilla puolillaan eikä hävitä. Moottorina toimii varma toiminen 2.0DOHC ruisku, jonka perässä MT75 laatikko. Sen verran mitä olen pohjaan vilkaissut en ole ruostetta huomannut missään. Helmatkin on todennäköisesti joskus jo vaihdettu ovat niin hyvä kuntoiset. Sierraksi todella hyvin varusteita mm. -Penkin lämmitimet -Tuulilasin lämmitin -Takalasin lämmitin -Sähkölasit edessä -Keskuslukitus -Mittarin kirkauden säätö Leimaa löytyy ensi syksyyn asti. Löytyy mukaan myös huoltokirja Edellinen omistaja tehnyt huoltoja 2x renkaat kesärenkaat aluilla talvirenkaat peltivanteilla (kuvan vanteet ei kuulu kauppaan) 2x avaimet Ehjät faceliftin puskurit Bluetooth mankka Ollut jollain papparaisella pitkään, jonka takia yllättävän siisti kuntoinen pieniä käytönjälkiä lukuunottamatta. Autoa on joskus keulasta kolaroitu, jonka takia lokareissa on lommoa ja konepelti musta. (Vänkärin puolelle on antaa uusi lokari mukaan) Vikoja -Keskuslukitus avautuu vain vänkärin puolelta (todennäköisesti joku johto/liitin irti kuskin ovesta) -Kakkos vaihteen saa nykäistä normaalia hieman tiukemmin sisään. -Tuulilasin lämppäri toimii välillä -Lommoja etulokareissa Muita vikoja ei tule äkkiseltään mieleen. Auto ei ole uusi joten käytön jälkiä löytyy! Lisävalot eivät kuulu kauppaan (mahdollista ostaa lisähinnasta mukaan) Kerron autosta mielelläni lisää, mutta toivon pelkästään asiallisia yhteydenottoja. Lisätietoja ja kuvia viestillä tai soittamalla. Yhteydenotot ainoastaan: 0451613880 (Riku)
Tori | 03.12.2023 | OuluFord Sierra vilkut
Varaosakasan mukana tulleet vilkut, joista löytyy merkinnät: Ford 71130 / 42645R6, Made in Germany. Em. perusteella johonki Sierraan kävisi googlen mukaan, varmaksi en osaa sanoa.
Tori | 28.01.2024 | VantaaFord Sierra osaa 20e kpl
Lisätiedot Sierra hanskalokerot,mittariston kehys, rattiakseli ym.20e kpl, tai 30e koko kasa.
Tori | 01.10.2023 | VantaaFord vanteet
Lisätiedot Sierrassa olleet fox merkkiset vanteet joutais myyntiin. Renkaat aika sileet, vanteet ehjät ja suorat. Vain soittamalla lisätietoja.
Tori | 18.01.2022 | TampereFord Escort XR3 / XR3i -vanteet
Alkuperäistä alkuperäisemmät erikoismallin vanteet. Valmistusvuosi 1981! Reunat on suorat ja vanteet on pyöreät. Maalipinta on kärsinyt säilytyksessä. Puhalsin painepesurilla isoimmat säilytyspölyt pois pikaisesti, pesuaineella ja harjalla saa vähän paremmat. Sopii kaikkiin Fordin malleihin missä pulttijako on normaali 4X108 ja ET-lukema neljänkympin tienoilla, näissä 41,4. Käyttökohteina ainakin etuvetoiset Escortit, vanhemmat Mondeot ja Fiestat ja takavetoiset Sierrat. Nelivetomalleista en osaa sanoa tarkemmin muuta kuin että ostin nämä aikanaan henkilöltä jonka tarkoitus oli laittaa nämä nelikko-Sierraan, mutta päätyikin joihinkin mielestään komeampiin. Leveys on 5 ja puoli tuumaa. Päällä vanhat Yokohamat joissa vähän pintaa, ajettu viimeksi 2012. Nouto Nokialta ja uusi omistaja on se joka nämä ensimmäisenä noutaa. HP.100eur
Tori | 06.07.2021 |Ford P100
HINTA 1800 TINKIMISET PAIKANPÄÄLLÄ. Melkein valmis lava-sierra projekti myyntiin, ei ole ollut pariin vuoteen tälle hirveästi aikaa joten joutaa parempaan kotiin. Moottori muutettu ruiskuksi,kanavat portattu, nokka ja keinut uusittu samalla. IS-sierrasta paremmin virtaava valupakosatsi. 3.5kg kevyempi vauhtipyörä.Alakertaan jätetty vakio matalapuristeiset männät kun oli tarkoitus turbottaa. Edessä korkeussäädettävät tolpat ja volvon 4-mäntäset satulat. Taka-aksilana lukollinen volvoniso perä nelilinkillä, korkeussäädettävät tolpat sieläkin.(vakio lehtijouset ja kiinnitys pisteet tallessa) Muutoksia ei ole otteessa. Koriltaan ja rungoltaan kova. Runko hiottu maalattu ja massattu. 1.kuvan vanteet myyty. 2.kuvan vanteet kuuluu kauppaan ja pari muuta sarjaa. Auto on ajokunnossa ja ajettu tällä kokoonpanolla noin 3000km siirtoajoa. Tästä jääradalle,riftinkiin,seuraavalle vappuajelulle tai pienellä vaivalla käyttöautoksikin sellainen helmi ettei toista tule vastaan. Soita niin kerron tarkemmin:0442146375
Tori | 18.01.2023 | JoensuuFord Granada
2.0 ohc ja 4 vaihteinen. Leimaa 2025 asti Siitä hyvä käyttöauto uuden tieltä. Maalipinnassa vähän laittoa jos viimeisen päälle hyvän haluaa. Etulokarissa ja taka kaaressa ruostetta Uudet kesärenkaat orkkis vanteilla ja pölykapselit Vaihdettu ja tehty vaikka mitä - Uudet jarrusatulat ja takajarrusylinterit - Ehjä bensatankki - kansi sierrasta ja jakohihna vaihdettu - kaasari pesty, uudet tiivisteet ja mekaaninen ryyppy rakennettu -etuylätukivarren puslat ja ylätukivarret Ja mitähän muuta ei kaikkea muista Vaihdossa ei mitään tarvii. Tarjoa!
Tori | 01.11.2023 | Kiuruvesi