Suositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Honda Monkey 50
Täysin läpikäyty orginaali Honda. Mopo purettu osiin, runko ja osat lasipuhallettu, ja maalautettu ammattilaisella. Sähköt tehty täysin uusiksi, pytty porautettu Hiomo Kantasella ja uusi mäntä, nokkaketju uusittu rattaineen, uudet ketjut ja rattaat, alkuperäinen virtalukko ja avaimet löytyy, uudet renkaat. Mopo seisonut todella pitkään ennen entisöintiä ja entisöinnin jälkeen ajettu muutama kilometri, jonka jälkeen jäänyt taas seisomaan talliin. Laitoin tankkiin uudet bensat ja kävin ajamassa lenkin kaikki toimii moitteettomasti ja on hyvä ajaa. Miinuksena jostain syystä moottorista kuuluu sivuääni, joka ei vaikuta mitenkään mopon toimivuuteen, mutta ei myöskään kuulu siihen. Epäilisin nokkaketjua äänen aiheuttajaksi vaikka onkin vasta uusittu, koska kun tyhjäkäynnillä kiristää ketjua niin ääni hiljenee, mutta kun kiristää enemmän, niin kone ei käy enää tyhjäkäyntiä. Itsellä ei enää ole mielenkiintoa asiaa tutkia, jää seuraavan omistajan tehtäväksi. Mopon saa rekisteriin. Kävin tänään 15.9 konttorilla hakemassa kilpiä, mutta hieman vmäinen katsastusmies oli sitä mieltä, että takarattaasta puuttuu 4 piikkiä, joten ei voida rekisteröidä ennen takarattaan vaihtamista 40 piikkiseen. Tuon voin tarvittaessa tehdä ostajan niin halutessa ennen kauppoja. Tarjoa!
Tori | 16.09.2023 | JyväskyläHonda Monkey 50
Hyväkuntoinen ja vakio
Nettimoto | 15.05.2021 | KokkolaHonda Monkey 50 50cc Honda
Morjesta! Tästä myyntiin kilvetön ja paperiton honda. Runkonumero kyllä löytyy ja pyörän historia tiedossa, että jos joltain motivaatiota löytyy nii pitäis olla ihan mahdollista saada rekisteriin. Tekniikkana toimii 50cc Jingcheng kone, 19mm kaasari ja TNT tuning vapari. Etujarru ei tällä hetkellä kiinni, mutta olemassa kuitenkin. Vaihtoja voi ehdottaa oikeestaan mihin tahansa, pääsijalla olis kummiski polkupyörän sähköavusteiset moottorit ja crossipyörät välirahalla. Hinta aika kiree. Tavoittele mieluiten viestillä!
Nettimoto | 29.07.2020 | SaloHonda Monkey: sylinterisarja 50cc, uusi
Esim. Honda Monkey- valurautainen 50cc sylinterisarja- sopivuus mm. Honda Monkey vm. -87-> uudempi moottori (4-vaihteinen), Skyteam Monkey 50 ccNouto/Toimituskulut 8,95eurHaku: Hondan, manki, mankin, monkeyn, pytty, sylinteri Siirry kotisivuillemme
Tori | 14.11.2023 | KauppaHonda Monkey Tutti Frutti 1993
Kuin uusi täysin ammattimaisesti entisöity Manki! Ajettu entisöinnin jälkeen 50-100km. Kaikki jo uutta tai korjattua/laitettua. Oikeastaan vain kahvat, mittari ja lamppu vanhaa, nekin toki kiillotettu. Runko pulverimaalattu, kaikki muut osat joko märkä tai pulverimaalattuja. Kone ja laatikko tehty, penkki, kumit jne jne kaikki uutta. Osta tästä aikamatka teinivuosillesi!
Tori | 30.07.2023 | SeinäjokiMonkey/PV Nastarengas
Legendaarinen Deli suomessa nastoitettu nastarengas manki- sekä pv mopoihin!Koko 3.50-8 sopii eteen sekä taakse. Nyt vain 56e/kplLaita tilaukseen verkkokaupasta: https://www.syrjanenracingmotor.com/tuotteet.html?id=70082/1194711Hakusanat: monkey, honda, pv50, pv-50, suzuki, nastarengas, nastarenkaat, tossumopo, talvirengas, rengas, renkaat, nastat, mopo, sc-110, finnspeed, WiperTec Tilaa Nastarengas Tästä
Tori | 14.11.2023 | KauppaKorjaamokirja Honda C50-C110
Korjaamokäsikirja Haynes, Honda 50 vanhat kone versiot (Monkeyn ensimmäiset koneet) sekä C100- C110 mallin skootterit.
Tori | 31.10.2023 | EspooValmet 500 -69
Myydään toimiva ja ok kuntoinen valmet(rekisterissä) Sysmän kunnan vanha työjuhta Huollot/ remontit Vaihdelaatikkoöljyt Peräöljyt+stefat+o-renkaat Kytkinlevy+painelaakeri+stefa ja silmälaakeri Öljypohjantiiviste Laturi Startti Etuvalot Siirtopumppu Polttoaineensuodatin Jarrukoteloiden päälle suojakumit Takarenkaat hyväkuntoiset Jarrut hyvät(kuin uudet) Vaihdossa huomioidaan harrasteauto tai Pappa tunturi Honda monkey Suzuki PV Yms.
Tori | 30.10.2023 | JoutsaKytkimen paineasetelma hondatype 50-125cc
Uusi kytkimen paineasetelma 50-125cc hondatype moottoreihin, esim. Honda Monkey + kopiot ja monet pikkucrossit esim. Samurait.
Tori | 07.11.2023 | SeinäjokiMankin osia
Tallin tyhjennystä joten mankin osat myyntiin. Löytyy kaikenlaista sälää.125-160cc (yx) kytkinvaijeri EtupumputTakahammasratas 29hSytytyspuolaKaasu ja kytkinkahvarunko ja kytkinkahvoja 1 sormen ja vakioAkunpidike ja siihen kuminen kiinnikeEtulokariaVakioputkeaKaasuttimien osia ja pz19 kokonainen kaasariJalkatappirunkoa tappeineenMpr kilventelineTangonkiinnikkeetStefasarjaa TukijalkaJarrutankoLampunkoppaKetjusuojaVilkkuja, heijastimiaTiivisteitä Ja kaikkea muuta mitä mankin omistaneella bensalenkkarilla on nyt sattunu kertymään talliin :D Voin postitella osia tai koko roskan voi hakea kerralla pois kun ei itsellä tarvettaHintoja saa tarjoilla ja kuvia laittelen yvnä jos joku jostain kiinostui.Skyteam, jincheng, monkey, honda, minicross, minicrossi, cc, 50
Tori | 25.02.2024 | Muhos