Suositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Marimekko kangas/pöytäliina, retro
Maija Isolan ananas vuodelta 1963. Mitat 140cm x130 cm
Tori | 21.11.2023 | TurkuMarimekko retro kangas, 2 palaa
Lisätiedot Marimekko Suomi - Finland, 100 % puuvillakangas, ruskea - punainen. 2 ompelematonta palaa, joiden koko 45 x 140 cm.10 eur kpl tai molemmat yhteishintaan 15 eur. Nouto Yliskylä - Pasila tai postitus.
Tori | 15.10.2023 | HelsinkiMarimekko retro kangas/verho punainen Mätäs
Lisätiedot Fujiwo Ishimoto 1979, 1 kpl. Koko 140x200cm, ylä-ja alareuna käännetty. Ollut verhona käytössä, hyväkuntoinen, pesty. Kissatalous. Jos postitus, ostaja maksaa postikulut.
Tori | 26.08.2023 | JärvenpääMarimekko retro Aksentti kangas/verho
Käytetty kangas. Koko noin 270 (+13cm taitos)x140cm Haku: retro vintage finnish design 1984 pöytäliina
Tori | 07.02.2024 | HelsinkiMarimekko Nekku kangas
Marimekon retro kangas v. 1973. Paksua 100% puuvillaa. Katsuji Wakisakan hilpeä, värikäs kuosi. Pit 1,25 m. Kangas siisti ja tahraton.
Tori | 08.11.2023 | JyväskyläVARATTU Marimekko Ananas kangas
Lisätiedot Myydään Marimekon ananas retro kangas. Kangas on mielestäni kakkos laatua ja käytetty. Katso kaikki kivat. Niistä näkyy vaaleat pilkut ja rantu.Koko n. 195cm x n. 135cm. (kuvion leveys n. 113cnlTarjoa! Tarjoukseen lisätään postikulut 5,90
Tori | 08.04.2021 |MARIMEKKO pöytäliina/ kangas, 140 x 238cm
Ihana Marimekko Suomi Finland, Markku Pirin suunnittelema Leevi kuosi vuodelta 1981 vaikka joululiinaksi.Pitkät reunat ompelematta, päädyt ommeltu 3cm käänteellä.UUDENVEROINEN kunto, ei haalistumaa tms, juuri PESTY! - koko: 140 x 238cm- 100% satiinipintainen puuvilla***** Katso myös muut ilmoitukseni, yhdistelen postikuluja *****Nouto Espoon Laaksolahdesta tai ostajalle postikulut 6,90e.marimekko, marimekon, marimekko pöytäliina, fujiwo ishimoto, pöytäliina, pöytäliinat, liina, liinat, marimekko kankaat, marimekon kankaat, marimekko liina, marimekon retro kankaat, marimekko markku piri, markku piri, markku piri leevi, marimekko leevi, leevi, joulu, joululiina, joulu pöytäliina, joulun tekstiilit, joulu attaus, retro, vintage, sisustus, stailaus, 02710, 02720, 02730, 02740, 02940, 02620, 02630
Tori | 02.12.2023 | EspooMarimekko retro tunika
Hameet, mekot ja tunikat, koko: XL, naisten Marimekon retro tummansininen valkopilkullinen tunika. On ollut käytössä, mutta silti täysin ehjä ja erinomaisessa kunnossa. Kyseistä tuotetta ei myydä kaupoissa enää. Kangas on 100% puuvillaa. Koko on XL.Nouto Ylöjärveltä tai sovittaessa Tampereelta onnistuu. Myös sovittaminen halutessa Ylöjärvellä onnistuu. Postitus mahdollista myös (postikulut ostajalle maksettaviksi)
Tori | 26.10.2023 | YlöjärviMarimekko Erja Hirvi Päiväntasaaja liina kangas
Marimekko Erja Hirvi:Päiväntasaaja, 2003- 1kpl ommeltu liina verho- pituus 1.73m ja leveys 1.13m - reunat ja päät huoliteltu ja isot käännökset n. 9.5cm - tekstejä ei näkyvissä (isot käännökset)- napakkaa ja tiivistä puuvillaa - hyväkuntoinen, huomautettava yläosan reunaa lähellä (kuva 6)pieniä mustia pisteitä nauhamaisesti n. 7cm matkalla, ei yritetty poistaa mitenkään - hyväkuntoinen muuten, ei hajuja, ei tahroja, ei reikiä, ei haperoitumaa, ei värihaalistumaa- luonnonvalkoinen ja oliivin vihreä Hinta: 30,- tule katsomaan ja noutamaan lähellä hietalahden toriavoin myös postittaa kuluja vastaanmuissa ilmoituksissani samuji ja marimekon vaatteita, tampella retro ja vintage kankaita
Tori | 26.01.2024 | HelsinkiVintage Marimekko liina/verho/kangas lähes 3m
Myydään vintage Marimekko kaitaliina/verhokappa/kangasKlassikko tasaraitakuosi, paksua puuvillaa. Väreinä ruosteenpunainen (ruskea?) ja kirkkaanpunainen, sopii erittäin hyvin jouluun!Ommeltu kahdesta kappaleesta (2 x 138cm) siististi, eli voi myös jakaa kahdeksi, koska kokonaispituutta on. Käy toki myös kankaaksi myös vaikka jouluompeluun: värit kirkkaat ja iästään huolimatta tosi siisti. Merkintä Maija Isola Kristiina Leppo ja kuosiksi nimetty Patja (1979).Kokonaispituus: n. 47cm x 276cmEnsisijaisesti postitus (+6,90e) tai vaihtoehtoisesti kontaktiton nouto Turun Nummesta.Maksu Mobilepay:lla.Hinta 20e (huom. Pitkä, kangasta paljon!)Katso myös muut kohteeni, löytyisikö sieltä muutakin kivaa!(Kuvien muut tuotteet ei myynnissä tai myyty)---Muut asiasanat: marimekon pitkä kappa punainen verho verhot pöytäliina ompelukangas retro joululiina joulukangas jouluverho jouluverhot kaitaliina kangas liina kangasta puuvilla puuvillaa puuvillakangas puuvillaverho puuvillakangasta puuvillaverhot puuvillakappa
Tori | 28.11.2023 | Turku