Suositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Terhi 430R
Myydään Terhi mootorivene Traileri AKU 600. Lisäksi kaiku .
Nettivene | 01.06.2021 | EspooTerhi 480 Cabin
Yllättävä uusi, hytillinen Terhi Kaudelle 2024 Terhi tuo markkinoille uuden venemallin, joka poikkeaa malliston muista veneistä melko silmään pistävästi uutuuden ollessa varustettu hytillä. Hardtop -tyylinen hyttirakenne on yhdistetty hyväksi todettuun Terhi 480 -runkoon, tuloksena monipuolinen ja kokoisekseen tilava Terhi 480 Cabin. Iso kattoluukku, läpikuljettavuus keulasta perään sekä yllättävän tilava tilaratkaisu ovat uutuusmallin suurimmat valtit. Terhi Cabin alittaa reippaasti Suomessa myytävien hyttiveneiden keskihinnan, ollen selvästi markkinoiden edullisin vaihtoehto. Ohjaushytillä varustettu Terhi 480 Cabin on suunniteltu monipuoliseksi ja suojaisaksi yhteysveneeksi etenkin Pohjoismaisille vesille. Kuljettaja ja apukuljettaja taittavat matkaa pehmustetuissa komfort-istuimissa hytin suojassa, jonka suuri avattava kattoluukku tuo lisäoptioita niin seisaaltaan ajamiseen, hytin tuulettamiseen kuin auringosta nauttimiseen. Taka-avotilassa on hyvällä jalkatilalla varustettu takapenkki, jolla matkaa 2-3 kanssamatkustajaa. Taka-avotila on katettavissa lisävarusteisella peräkuomulla, jonka myötä kaikki veneen matkustajat istuvat säältä suojassa. Terhi 480 Cabin yllättää positiivisesti tilankäytöllään, minkä täysin sisäistää vasta kun astuu kyytiin. Liikkumatilaa niin hytin sisällä kuin avotilassa on enemmän kuin ensinäkemällä uskoisi, tehden uutuudesta varteenotettavan vaihtoehdon esimerkiksi yhteysveneeksi, päiväretkeilyyn tai vaikkapa vetouisteluun suojaisimmilla vesillä. Vene on luonnollisesti läpikuljettavissa 2-osaisen etuovensa ja hytin avonaisen takaseinän ansiosta. Terhi 480 Cabin:lla ajo on tasapainoista, mutta lisävarusteena siihen on myös saatavilla trimmitasot, jolloin ajo erilaisin kuormauksin sekä vaihtelevissa tuuliolosuhteissa on vaivattomampaa. Veneen perässä potkii 50-60 hevosvoiman Honda-perämoottori, ja venepaketti on kuljetettavissa jarruttomalla trailerilla.
Tori | 24.01.2024 | Veneveistäjänkuja 6Terhi 480 CABIN, ENNAKKOMYYNNISSÄ
Yllättävä uusi, hytillinen Terhi 480 Cabin ennakkomyynnissä, varaa omasi nyt! Kaudelle 2024 Terhi tuo markkinoille uuden venemallin, joka poikkeaa malliston muista veneistä melko silmään pistävästi uutuuden ollessa varustettu hytillä. Hardtop -tyylinen hyttirakenne on yhdistetty hyväksi todettuun Terhi 480 -runkoon, tuloksena monipuolinen ja kokoisekseen tilava Terhi 480 Cabin. Iso kattoluukku, läpikuljettavuus keulasta perään sekä yllättävän tilava tilaratkaisu ovat uutuusmallin suurimmat valtit. Terhi Cabin alittaa reippaasti Suomessa myytävien hyttiveneiden keskihinnan, ollen selvästi markkinoiden edullisin vaihtoehto. Ohjaushytillä varustettu Terhi 480 Cabin on suunniteltu monipuoliseksi ja suojaisaksi yhteysveneeksi etenkin Pohjoismaisille vesille. Kuljettaja ja apukuljettaja taittavat matkaa pehmustetuissa komfort-istuimissa hytin suojassa, jonka suuri avattava kattoluukku tuo lisäoptioita niin seisaaltaan ajamiseen, hytin tuulettamiseen kuin auringosta nauttimiseen. Taka-avotilassa on hyvällä jalkatilalla varustettu takapenkki, jolla matkaa 2-3 kanssamatkustajaa. Taka-avotila on katettavissa lisävarusteisella peräkuomulla, jonka myötä kaikki veneen matkustajat istuvat säältä suojassa. Terhi 480 Cabin yllättää positiivisesti tilankäytöllään, minkä täysin sisäistää vasta kun astuu kyytiin. Liikkumatilaa niin hytin sisällä kuin avotilassa on enemmän kuin ensinäkemällä uskoisi, tehden uutuudesta varteenotettavan vaihtoehdon esimerkiksi yhteysveneeksi, päiväretkeilyyn tai vaikkapa vetouisteluun suojaisimmilla vesillä. Vene on luonnollisesti läpikuljettavissa 2-osaisen etuovensa ja hytin avonaisen takaseinän ansiosta. Terhi 480 Cabin:lla ajo on tasapainoista, mutta lisävarusteena siihen on myös saatavilla trimmitasot, jolloin ajo erilaisin kuormauksin sekä vaihtelevissa tuuliolosuhteissa on vaivattomampaa. Veneen perässä potkii 60 hevosvoiman Honda-perämoottori, ja venepaketti on kuljetettavissa jarruttomalla trailerilla. Kaukohallintalaite Uimaportaat
Tori | 28.02.2024 | Peltotie 1Fin-Helen vintage verhot: Peurat by Terhi Arvela
Harvinainen pala suomalaista design-historiaa, Fin-Helen yrityksen Suomessa valmistetut Terhi Arvelan suunnittelemat Peurat verhot 2 kpl. Kunto ei näissä paljon uudelle häviä, ehjät, siistit, puhtaat ja haalistumattomat. Meillä ei ole ikinä tupakoitu eikä ole lemmikkejä. Toisesta verhosta löysin kuitenkin keskeltä aivan minimaalisen pienen reiän, jota ei käytössä näy ja vaikea saada kuvaankin. Verhoja on myynnissä 2 kpl ja kuviot menevät tasan. Yhden verhon pituus noin 178 cm ja kankaan leveys noin 136 cm. Myydään yhdessä. 100% hyvälaatuista puuvillaa, pesu 60 asteessa ja silitys kolmella pisteellä. Katso myös muut kohteeni, myynnissä ja tulossa myyntiin paljon laadukasta kodintavaraa. Noutaa saa Helsingin Tammisalosta ja postitus onnistuu ostajan maksaessa kulut.
Tori | 03.12.2023 | HelsinkiTerhi385+Mercury 5+Aku600
Myydään eniten tarjoavalle erittäin vähän käytetty 5 vuotta vanha venepaketti. Terhi 385 + Mercury F 5 M 2018 perämoottori + Aku 600 Traileri.
Tori | 27.07.2023 | Oulu