Loistokuntoinen, kaikki toimii, uusittu turbo ja ohjaustehostimen pumppu!
Nettikaravaani | 04.07.2026 | Espoo Ilmianna ylläpidolleSuositut haut
Vastaavia tuotteita on aiemmin myyty näillä hinnoilla
Transporter t5 2,5tdi turbo
Aikoinaan harrastajan vähän ajetusta kolariautosta talteen ottama alkuperäinen k.k.k. turbo. Ollut käyttämättä nyt yli 10vuotta, ei sopinutkaan minulle.
Tori | 07.02.2024 | OuluVW T5 2.5TDI AXD käyttämätön turbo
Myydään T5 Transporterin/Multivanin uusi turbo. Sopii 2.5 litraiseen AXD moottoriin. Valmistaja Nissens. Mukana tarvittavat tiivisteet ja öljyruutta.Vain nouto!
Tori | 05.03.2024 | KouvolaVolkswagen Transporter
Erittäin hyvä kuntoinen T5. Kori on hienossa kunnossa, ehkäpä yksi parhaimmista. Esim takaluukku täysin ruosteeton. Sisältä todella siisti ja puhdas. Tarkenee myös kovilla pakkasilla, ei voi lämpöjä pitää täysillä, edes -20 asteessa, lämpee tosi hyvin. Uusittu tyyppiviat, kytkin tehty, nokka-akselit ja paininkupit, tandempumppu, vesipumppu, turbo, ilmastoinnin ja laturin vapaakytkimet ja käyttökumit. Suuttimet käyty läpi, ja uudet tiivisteet vuonna -23. Lähtee hyvin käyntiin, myös pakkasesta. Webasto toimii ja ilmastointi myös. Kone on varma rataskone, ei mitään remmejä missään. Pelaa hyvin, ei mene vikatilaan missään tilanteessa, eikä pala vikavalot. Tavaratila ääni ja lämpöeristetty. Kesärenkaat uudet 18 talvitenkaat talven ajetut nokiat, 17vanteilla. Löytyy myös 16 alkuperäiset talvipyörät. Kattotelineet löytyy. Ohjelmoitu uudestaan, ei todellakaan jää jalkoihin ;) Ei ole halvin, mutta hinta perustuu kuntoon.
Tori | 16.02.2024 | PoriFord Transit
Turvallisuus Luistonestojärjestelmä Lukkiutumattomat jarrut (ABS) Sumuvalot Turvatyynyt Varashälytin Sisätilat ja mukavuudet Ilmastointi: Manuaalinen Keskuslukitus: Kaukosäätöinen Lohkolämmitin / Moottorilämmitin Lämmitettävä tuulilasi Ohjaustehostin Penkinlämmittimet Peruutuskamera: Kamera takana Polttoainekäyttöinen lisälämmitin Sisätilanpistoke Sähkökäyttöiset ikkunat Sähköpeilit Vakionopeudensäädin Elektroniikka Audio-liitäntä Äänentoistojärjestelmä: Radio+USB+MP3 Muut Huoltokirja: Paperinen Monitoimiohjauspyörä Turbo Vetokoukku Lisätiedot Myydään/vaihdetaan juuri katsastettu raksa paku/rakenna kesä retkeilyauto. Autoa on huollettu 3 vuoden aikana isolla kädellä esim. kytkinpaketti+vauhtipyörä,vaihdelaatikko(tilattu englannista), suuttimia ja turbo (Fin-Turbo). Vimekesällä nelipyöräsuunnattu, ei vetele. Öljyt vaihdettu aina ajallaan ja huollot tehty liikkeessä. Löytyy iso nippu kuitteja monen tonnin edestä viimeiseltä 5 vuodelta. Nyt lähi aikoina laitettu : puhaltimenmoottori/vastus, jarruremppa tehty, Jarruputket taka ,tehty eestä taakse uudet,jarrunesteet vaihdettu, moottoriöljyt+suodatin, vaihteistoöljyt, ilmansuodatin ja raitisilmansuodatin. Auto pitempi malli (5680 pituus ja väliseinän takana on 2 paikkaa jossa voi istua tilapäiväiseksi. Auton pohja on massattu+helmat massattu. Tavaratila on vaneroitu+asennettu led nauhat kattoon. Autosta Löytyy toimiva ilmastointi, Webasto, myös tuulilasin lämmitys toimii. Sisältä siisti ja ehjä, ulkokuoresta löytyy ruostetta , ei kuitenkaan laho. Takalasit tummenettu. Auton tekniset tiedot kuvista. -Autossa on Kenwood DPX504U taustaväriä vaihtava usb, radio, aux soitin. -Kulkee A paikasta B. -Egr ventiili on tukittu/ohjelmoitu pois käytöstä ja laitettu moottoriin uusi tehoohjelma, vetää hyvin. -Autossa alla yhdet renkaat nypitytnastat,ei toisia renkaita/vanteita Miinuksia: - Humppaa tyhjäkäyntiä puolilämpimänä (korjaantuu pumppaamalla jarrua, sitten toimii pitkään hyvin.) - Tuulilasi halki oikea ylänurkka (kuva) ei tullut merkintää katsastuksessa - Vakionopeudensäädin ei toimi (akut meni talvella tyhjäksi) - Ilmastointi vaatii täytön/ tulee haalea ilmaa. -Peruutuskamera toimi välillä - 2 vaihde pitää laittaa rauhallisesti päälle ettei kuraha, muut vaihteet menee päälle hyvin ( Vaihteiston vaijerit on uudet paketissa) voisi korjaantua niiden vaihdolla Vaihto: - Audi a4 B8 - Audi Q5/Q7 - Vw Transporter T5 Etuveto/4x4/ etuveto 09- Facelift -Nissan qashqai/Nissan qashqai+2 neliveto - Skoda octavia RS/Facelift etuveto - Bmw e36/e46 avoauto -muut merkit/ moottorilla kulkevat päristimet -Traktori mönkijä/ 4x4 - Retkeilyauto/ Matkailuauto tehdastekoinen. -Vaihto hinta tapauskohtainen -Lisähinnasta vanha vaihdelaatikko mukaan 350e -Tosi ostajalle voidaan viilata hintaa sopivaksi -Auto on liikennepoistossa ja uusi omistaja ottaa nimiinsä paikan päällä. -Auto sijaitesee Ilomantsin Naarvassa Lisätietoja viestillä/soittamalla numerosta 0503491618 viestillä tavoittaa parhaiten.
Tori | 06.07.2021 | Kontiolahti