Tuotteen kuvaus
Ginlasi soveltuu niin kylmien kuin lämpimienkin juomien tarjoiluun kotona, mökillä ja veneessä. Polykarbonaatin hieman eristävät
ominaisuudet auttavat pitämään juoman lämpötilan pidempään kuin tavallisessa lasissa. Lasit kestävät konepesun ja niitä voi jäähdyttää sekä jääkaapissa että pakastimessa.
Reilun kokoinen 52,5 cl:n tilavuus antaa runsaasti tilaa jäille ja koristeille, mikä tekee laseista käytännölliset gin & tonicin ja muiden pitkien drinkkien tarjoiluun.• Valmistettu kirkkaasta polykarbonaatista – yhtä kirkas kuin lasi, mutta särkymätön• Käsin kiillotetut liitoskohdat viimeistelevät lasin tyylikkäästi• Reilu 52,5 cl:n tilavuus sopii drinkeille jäiden ja koristeiden kera• Eristävä materiaali pitää juoman lämpötilan pidempään• Kestää konepesun sekä jäähdytyksen jää- ja pakastuskaapissa• Toimiva valinta kotiin, mökille ja veneeseen Strahl Ginlasi 52,5 cl on kestävä vaihtoehto niille, jotka arvostavat lasin ilmettä mutta haluavat huolettoman ja särkymättömän vaihtoehdon juomatarjoiluun.
Huomaa, että laseja ei toimiteta lahjapakkauksessa