Tuotteen kuvaus
Posliinin graafinen ilme on rakennettu yksinkertaisen origamihahmon ympärille, joka on yhdistetty monin eri tavoin. Joissakin osissa koristeena toimii oksitosiinin, joka tunnetaan myös onnellisuushormonina, molekyylirakenne. Tämä toimi suunnittelijalle inspiraation lähteenä ruokapöydän asetelmissa ja miellyttävissä keskusteluissa aterioiden yhteydessä.
Lisäksi rakkauden ja hyvinvoinnin ohella Simen Staalnacke halusi luoda kauniin servietin, joka näyttää hyvältä pöydällä, luo juhlavan tunnelman ja on samalla aikaa tyylikäs ja leikkisä. Näin luodaan poikkeuksellinen dynamiikka suunnittelussa, joka saa eri osat näyttämään upeilta yhdessä, mutta myös erikseen - yksinkertaisen elegantista aina runsaamman koristeluun.
Mönsterin jatkuvat sinisen sävyt ovat myös kunnianosoitus Magnorin historialliselle sinisen värin käytölle. Tokyo Origami on valmistettu parhaasta kenttäspaattilaadusta kestävällä lasitteella, korkealla valkoisuudella ja lujuudella. Suunnittelu on viimeistelty pienimpään yksityiskohtaan asti nykyaikaisella, leikkisällä ja kauniilla muotoilulla.
Koristeen hienot yksityiskohdat, mukaan lukien ihana rakkaustarina ja kaunis origamikuvio, tekevät TOKYO ORIGAMI-astiastosta suosikkiserviisin, joka on täydellinen sekä arkeen että juhlaan