Tuotteen kuvaus
Kiillotetusta ruostumattomasta teräksestä valmistetut kynttilänjalat on koristeltu kauniilla urakuvioinnilla minimalistisessa muotoilussa, täydellinen yhdistelmä Art Deco -muotoilutyyliä ja skandinaavista designia. Kynttilänjaloilla on enemmän tarjottavaa kuin silmä ensisilmäyksellä näkee.
Ne voivat upeasti esitellä tuikkukynttilän, mutta jos käännät kynttilänjalan ympäri, voit käyttää sitä myös kruunukynttilän kanssa. Täydellinen koriste-elementti kotiin, joka tuo valoa pimeisiin iltoihin. Kynttilänjalat on kauniisti yhdistetty ryhmäksi ja niiden korkeus on 8 cm, 11 cm ja 14 cm.
Prinssi Sigvard Bernadotte oli yksi ensimmäisistä suunnittelijoista, joiden kanssa Georg Jensen aloitti yhteistyön, ja hänen innovatiiviset, toimivat ja kauniit muotoilut ovat tänä päivänä klassikkoja, joita löytyy lukemattomista kodeista