Tuotteen kuvaus
Cica-ainesosa (Centella Asiatica) rauhoittaa ja kosteuttaa ihoa samalla kun voide suojaa sitä, tehden siitä täydellisen jokapäiväiseen käyttöön. Kevyt koostumus imeytyy nopeasti eikä jätä ihoa tahmeaksi tai valkoiseksi.
Miksi rakastut tähän aurinkovoiteeseen Korkea suojakerroin SPF 50+ PA++++ suojaa ihoa tehokkaasti sekä UVA- että UVB-säteiltä 100 % luonnollinen mineraalisuodatin on hellävarainen ja sopii herkällekin iholle Cica-ainesosa rauhoittaa ihoa ja vähentää ärsytystä Kevyt koostumus ei jätä valkoista kalvoa iholle ja imeytyy nopeasti
Näin käytät aurinkovoidetta parhaalla tavalla
Levitä runsaasti puhtaalle iholle noin 15 minuuttia ennen auringolle altistumista. Uusi levitys säännöllisesti, erityisesti hikoilun, uimisen tai pyyhkeellä kuivaamisen jälkeen. Anna ihollesi hellävarainen mutta tehokas suoja auringon säteitä vastaan. Lisää Suntique I'm Pure Cica Suncream ihonhoitorutiiniisi jo tänään!