Tuotteen kuvaus
Näiden kenkien iskunvaimennus on optimoitu kävelykäyttöön päivän pituudesta riippumatta, ja tuntuma on enemmänkin jämäkkä kuin ylenmäärin pehmeä - hyvä ominaisuus teknisemmissä kohdissa.
Käytä Quest-kenkiä arkisessa ulkoilussa ja viikonloppuretkillä, miksei pidemmilläkin vaelluksilla! - Normaali Salomon-lesti: hiukan kapea - Pintamateriaaleina nahka ja luja tekstiili - Vedenpitävä, nyt ilman PTFE:tä tehty Gore-Tex ePE -kalvo pitää veden ulkona - Droppi 12 mm - Varsi auttaa ohjaamaan sadehousuja pitkin valuvan veden kenkien ulkopuolelle - Ortho Lite-pohjalliset on helppo napata päivän päätteeksi ulos kengistä tuulettumaan - Energy Cell-iskunvaimennus - All Terrain contaGRIP -ulkopohjat toimivat kosteilla, kuivilla, kovilla ja pehmeillä alustoilla - Kärjessä on kevyt kivisuoja Quest-kengät ovat helppohoitoiset.
Puhdista kengät aika ajoin kädenlämpöisellä vedellä ja käytä ajoittain Nikwaxin nahka- ja tekstiilipintaisten kenkien [hoitoainetta](/kangas-nahka/)