Fenix Alg-03 V2.0 Kypäräkiinnike otsalampuille
Sitkeästä nailonista tehty adapteri asennetaan kypärään kiinteästi, minkä jälkeen voit sujauttaa valaisimen suoraan kiinnikkeeseen.
Sitkeästä nailonista tehty adapteri asennetaan kypärään kiinteästi, minkä jälkeen voit sujauttaa valaisimen suoraan kiinnikkeeseen.
Rakennuskypärien käyttäjät on huomioitu hyvin: valaisimen voi sijoittaa tämän adapterin avulla niin että kypärän silmä- ja kasvosuojaimet pääsevät auki ilman tarvetta valaisimen irrottamiseen. - Pakkaus sisältää: - ALG-03 V2.0 kypäräkiinnike - Valkoinen akryyliteippikiinnike - Sininen akryyliteippikiinnike (aremmille materiaaleille) Liimakiinnikkeen asennukseen vaaditaan kypärältä n. 90 x 65 mm kontaktipinta.
Isoilla tuuletusaukoilla varustetuissa pyöräilykypärissä tätä ei ole, ja sellaisiin kiinnikkeen voi kiinnittää nippusiteillä reunoissa olevien läpivientien avulla. Yhteensopivat mallit (päivitetty 21.11.2025): Fenix HL55, HL60R RAPTOR, HL60R Desert Camo, HM60R, HM61R ja HM65R, HM65R SUPERRAPTOR, HM65R SUPERRAPTOR 2, HM75R SUPERRAPTOR 3, HM70R ja HM71R