Tuotteen kuvaus
Tämä pienoisjännitekatkaisija suojaa piirejä oikosululta ja ylikuormitukselta. Sen liittimillä on IP20 suojausluokka (IEC/EN60529) . Modulaarisessa koteloissa sen suojausluokka muuttuu IP40:ksi eristysluokka II kanssa. Nopea sulkemismekanismi parantaa sen käyttöikää. Luokan3 rajoitus (IEC60898-1) parantaa alavirtapiirin suojauksen kustannuksia.
Unikaalinen Visitrip-ilmaisin lyhentää korjausaikaa näyttämälllä viallisen piirin. Visisafe-vihreän nauhan avulla varmistetaan kontaktien fyysinen avaaminen alavirtahuollon mahdollistamiseksi. Tämän kaksoisliitinterminaalisen pienoisjännitekatkaisijan takana on Schneider Electricin yli 40 vuoden kokemus modulaaristen laitteiden kehittämisestä sähköpiirien suojaamiseksi kaikissa sovelluksissa.
Sen korkea rajoitus ja nopea sulkeminen pidentää sen käyttöikää. Tämä tuote täyttää sekä IEC 60898-1 että IEC 60947-2 standardit, sillä on IP20B-sormisuojatut liittimet kaksinkertaisella kiristysmomentilla verrattuna standardiin ja se voidaan asentaa DIN-kiskoon. Se tarjoaa VisiTripTM:n turvallisuuden varmistamiseksi huollon aikana ja VisiSafeTM:n lyhyemmän korjausajan saavuttamiseksi