Smith 4D MAG, laskettelulasit, musta
This response was truncated. Increase the cut-off limit or choose a model with a larger context window.
This response was truncated. Increase the cut-off limit or choose a model with a larger context window.
-------------------------
Smith 4D MAG XL on suunniteltu käytettäväksi lumella ja vaihtelevissa sääolosuhteissa, joissa laaja näkökenttä ja nopea sopeutuminen valo-olosuhteisiin ovat tärkeitä. Mallissa on erityisen suuri kehys ja BirdsEye Vision, joka tarjoaa jopa 25 % laajemman näkökentän verrattuna vakiomalleihin. ChromaPop™-linssiteknologia korostaa kontrasteja ja yksityiskohtia maastossa, mikä helpottaa alustan muutosten havaitsemista.
MAG-järjestelmän ansiosta linssien vaihto käy nopeasti, joten voit mukautua sekä aurinkoisiin että pilvisiin päiviin. Tuote on OTG-yhteensopiva, eli sitä voi käyttää silmälasien kanssa.
Smith 4D MAG XL sopii keskikokoisiin ja suuriin kasvoihin ja on saatavilla myös Low Bridge Fit -versiona, joka sopii matalalle nenäsillalle tai leveille poskipäille. QuickFit-hihnasäätö tekee istuvuuden säätämisestä helppoa, ja kolmikerroksinen DriWix-vaahto vähentää kosteutta ja auttaa estämään huurtumista. Malli on suunniteltu toimimaan optimaalisesti Smith-kypärien kanssa, mikä takaa mukavuuden ja ilmanvaihdon.
Hihna on erityisen leveä ja siinä on sisäpuolella silikonia, jotta se pysyy paikallaan. Mukana tulee kaksi ChromaPop™-linssiä: yksi kirkkaaseen valoon (SUN GREEN MIR, kategoria S3, VLT 9 %) ja yksi hämärään (CP STORM ROSE FLASH, kategoria S1, VLT 50 %). Suojapussi ja kova kotelo, jossa on mikrokuitupussi, sisältyvät pakkaukseen.
Tekniset tiedot ja
BirdsEye Vision laajempaan näkökenttään
ChromaPop™-linssiteknologia
MAG-järjestelmä nopeaan linssinvaihtoon
5X anti-fog sisälinssi
OTG-yhteensopiva
Medium/large fit ja Low Bridge Fit -vaihtoehto
QuickFit-hihnasäätö
Kolmikerroksinen DriWix-kasvovaahto
Yhteensopiva Smith-kypärien kanssa
Erittäin leveä hihna silikonilla
Kaksi linssiä: SUN GREEN MIR (S3, VLT 9 %) ja CP STORM ROSE FLASH (S1, VLT 50