Tuotteen kuvaus
Helposti lyttyyn painuvissa kohdissa on 100g/m² Mimic Silver -polyesterieristekuitua. Useimmissa olosuhteissa tämä takki yhdistetään alus- ja välikerroksen kanssa, äärioloissa päälle voidaan heittää vielä tilava kuoritakki. Malli on tavallaan kuin huomattavasti tavallista lämpimämmin täytetty kevytuntuvatakki: tuntuma on kevyt mutta eristystä riittää.
ISPO-messuilla palkittua takkia kehuttiin messujen yhteydessä kosteiden olosuhteiden sietokyvystä, erinomaisesta untuvaosastoinnista joka vähentää kylmäpisteiden syntymistä, ja hyvästä tasapainosta suojaavuuden ja liikevapauden suhteen. - Normaali istuvuus - Untuvaosastointi estää kylmäpisteiden syntymistä - Joustavat pintakankaat - erinomainen liikevapaus' - Kypärän kanssa yhteensopiva huppu - Kaksisuuntainen päävetoketju, jossa untuvaeristetty tuulilista - Joustavat rannekkeet - Helma on takana pidempi - Kaksi käsitaskua ja sisätasku Huom!
Tekninen pintakangas on hiukan läpikuultavaa, minkä takia untuvan vaihteleva väri saattaa näkyä hieman läpi. Takin kankaat on käsitelty vettä hylkiviksi ilman PFC-yhdisteiden käyttämistä ja ne on bluepass®-materiaalia