Tuotteen kuvaus
Pintakangas on kestävämpää kuin ultrakevyissä "kisatakeissa". Tälle on helppo povata pitkää käyttöikää myös pintakankaan ansiosta. Säätele pukeutumisen kokonaislämpimyyttä alle puettavien vaatteiden avulla: kun liikut lämpimämmässä säässä, ohut, tekninen aluspaita on paikallaan, kylmemmässä säässä taas merinovilla iholla on paras vaihtoehto ja takin alle mahtuu myös välikerrospaita.
Koska takki on tehty ns. kaksikerrosrakenteella, sen sisällä on ohut kangasvuori.
Todella miellyttävän vuorikankaan ansiosta takin voi nakata tarvittaessa myös suoraan t-paidan päälle. - Normaali istuvuus - Vedenpitävä, tuulenpitävä, hengittävä - Säädettävä huppu, jossa jäykistetty lippa - Kaksi alataskua, yksi rintatasku - Roisketiivis päävetoketju - Helmassa säätönyöri - Hihansuissa tarrasäädöt - Selän pituus keskellä 76,2 cm Pintakankaassa on kyllästeainetta joka ei sisällä PFC-yhdisteitä.
Saat pidettyä kuoritakkisi huippukunnossa käyttämällä laadukkaita pesu- ja kyllästeaineita. Nämä tehtävät hoituvat Grangersin [Wash Concentrate](/grangers-perfwash-conc-300ml/)- ja [Repel Plus](/performance-repel-plus-275ml/) -tuotteilla!