Tuotteen kuvaus
Höyrygeneraattoriteknologia tarjoaa ammattitason tehokkuuden, ja innovatiivinen kaksinkertainen suojausjärjestelmä varmistaa, että vaatteet eivät kulu ja kestävät mahdollisimman hyvin. Myöskään palamisjälkien riskiä vaatteisiin ei ole, koska sinun ei tarvitse huolehtia asetuksista.; Ammattitason tehokkuuteen ja poikkeuksellisiin tuloksiin valitse Tefal Pro Express Protect -korkeapainehöyrygeneraattorisilitysrauta.
Suunniteltu lyhentämään silitysaikaasi jopa 30 minuutilla, nopeasti lämpenevä Pro Express Protect hyödyntää 7.6 baarin korkeapainekattilateknologiaa virheettömään lopputulokseen nopeasti. Jatkuva höyryntuotto 140g/min varmistaa erittäin tehokkaan silityksen, ja voimakas 550g/min höyrysysäys silottaa jopa sitkeät rypyt vaivatta.
Se on esiasetettu yhteen täydelliseen höyryn ja lämpötilan yhdistelmään, joka on 100% turvallinen kaikille silityskelpoisille kankaille - siirry denimistä silkkiin ilman säätöjä ja ilman palamisriskiä. Täydellistä mielenrauhaa varten tämän korkeapainehöyrygeneraattorisilitysraudan innovatiivinen kaksinkertainen suojaus pitää vaatteesi ja silitysrautasi huippukunnossa.
Protect System muuntaa tipat ja vuodot höyryksi estääkseen vaatetahrat, ja irrotettava Scale Collector kerää jopa 10 kertaa enemmän kalkkihiukkasia pitkäkestoista höyrytehoa ja helppoa ryppyjen poistoa varten.
Durilium Airglide Autoclean -pohjalevy tarjoaa 33% enemmän liukua§ nopeisiin ja vaivattomiin silityskertoihin, optimaalisella höyryn jakautumisella tehokkuutta varten sekä katalyyttisella pinnoitteella, joka pitää pohjalevyn puhtaana. Siinä on myös tilava 1.8L säiliö, joka sopii erinomaisesti suurten silitysmäärien käsittelyyn.
Lisäksi, koska se on irrotettava, sen voi täyttää milloin tahansa ilman, että laitetta tarvitsee pysäyttää. Kätevän kantolukon ja innovatiivisen höyryjohdojärjestelmän ansiosta myös Pro Express Protectin säilytys on turvallista ja helppoa. Lisäksi lämmön ja höyryn voiman ansiosta tämä korkeapainehöyrygeneraattorisilitysrauta tappaa 99.9% vaatteissa olevista viruksista, bakteereista ja mikrobeista