Tuotteen kuvaus
Elizabeth Arden Hyaluronic Acid + Peptides Ceramide Capsules Hydra-Plumping Serum (30 kpl, EAN 085805581435) yhdistää hyaluronihappoa, peptidejä ja keramideja vedettömässä koostumuksessa, joka säilyy tuoreena biohajoavissa kapseleissa. Sopii kaikille ihotyypeille - myös herkälle iholle. Edut Hyaluronihappo kahdessa muodossaan (natriumhyaluronaatti ja hydrolysoitu natriumhyaluronaatti) lisää ja sitoo kosteutta.
Peptidit Palmitoyl Tripeptide-1 ja Palmitoyl Tetrapeptide-7 ovat osa kevyttä seerumikoostumusta, joka toimii ihon oman kosteusjärjestelmän kanssa. Keramidi NP ja fytosfingosiini ovat ihoidenttisiä lipidejä, jotka auttavat ravitsemaan ihoa ja parantamaan sen mukavuutta. Kapselit suojaavat koostumusta valolta ja ilmalta ja ovat biohajoavia. Hajusteeton ja vegaaninen koostumus; voidaan käyttää aamuin illoin.
Tuotteen käyttöohjeet Kierrä kapseli varovasti auki. Purista seerumia sormenpäihisi. Levitä puhtaalle kasvojen ja kaulan iholle aamuin ja/tai illoin. Viimeistele suosikki kosteusvoiteellasi.
Ainesosat Dimetikoni, isododekaani, C13-16-isoalkaani, kapryyli-/kapriinitriglyseridi, dimetikoni-/vinyylidimetikoni-kopolymeeri, neopentyyliglykolidiheptanoaatti, polysilikoni-11, C12-15-alkyylibentsoaatti, etyyliheksyylipalmitaatti, punahattu-uute, pähkinäuute, butyleeniglykoli, sheavoi (Butyrospermum Parkii), C18-36-happoglykoliesteri, C18-36-happotriglyseridi, keramidi NP, auringonkukkaöljy (Helianthus Annuus), hydrattu risiiniöljy, hydrolysoitu natriumhyaluronaatti, valkosipuliöljy (Limnanthes Alba), makadamiaöljy (Macadamia Integrifolia), moringaöljy (Moringa Oleifera), palmitoyylitetrapeptidi-7, palmitoyylitripeptidi-1, pentyleeniglykoli, fytosfingosiini, risiiniöljy (Ricinus Communis), rosmariini Rosmariinin (Officinalis) lehtiuute, piidioksidimetyylisilylaatti, piidioksidisilylaatti, natriumhyaluronaatti, sorbitaanilauraatti, skvalaani, tokoferyyliasetaatti, maitohappo